مک کانل با صدور قطعنامه علیه رهبر میانمار مخالفت کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۶
«از صدور قطعنامه علیه خانم سو چی حمایت نمی کنم. من فکر می کنم وی بزرگترین امید ما برای انتقال میانمار از دیکتاتوری نظامی به دموکراسی است!».
مک کانل با صدور قطعنامه علیه رهبر میانمار مخالفت کرد
 

به گزارش جام نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز (Reuters) رهبر سناتورهای آمریکایی با صدور قطعنامه علیه رهبر میانمار مخالفت کرد.

 

 

براساس این گزارش، "میچ مک‌ کانل" سناتور جمهوریخواه و رهبر اکثریت سنای آمریکا روز سه شنبه گفت از قطعنامه ای که "آنگ سان سو چی" رهبر میانمار را به علت رفتار این کشور با مسلمانان روهینگیا هدف قرار می دهد، حمایت نمی کند.

 

 

مک کانل گفت: از صدور قطعنامه علیه خانم سو چی حمایت نمی کنم. من فکر می کنم وی بزرگترین امید ما برای انتقال میانمار از دیکتاتوری نظامی به دموکراسی است!

 

 

رویترز افزود: "جان مک کین" سناتور جمهوری خواه و "ریچارد دوربین" سناتور دموکرات، هفته گذشته [میلادی] قطعنامه ای را پیشنهاد داده بودند که خشونت ها در میانمار را محکوم ساخته و خواستار اقدام سو چی در این باره شده بود.

 

 

مخالفت مک کانل با این قطعنامه در شرایطی مطرح شده که آمریکای مدعی دفاع از حقوق بشر تاکنون دربرابر نسل کشی مسلمانان در میانمار سکوت کرده بود.

 

 

طی حملات وحشیانه ارتش میانمار به اقلیت مسلمان روهینگیا، بیش از هزار تن جان خود را از دست داده و صدها هزار نفر دیگر آواره شده اند.

کد مطلب: 91405
مرجع : جام نیوز