۱
 
آمانو:
برنامه هسته ای ایران امروز در مقایسه با گذشته کوچکتر و محدودتر است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت بازرسان آژانس به صورت ۲۴ ساعته و با استفاده از تجهیزات مختلف بر تاسیسات هسته‌ای ایران نظارت دارند.
برنامه هسته ای ایران امروز در مقایسه با گذشته کوچکتر و محدودتر است
 
به گزارش پایگاه خبری ایرانی اسلامی به نقل از خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از برجام به عنوان دستاوردی روشن یاد کرد که ایران را در معرض شدیدترین رژیم راستی‌آزمایی هسته‌ای قرار داده است.

وی در جمع خبرنگاران گفت: توافق هسته ای ایران (برجام) یک دستاورد روشن برای راستی‌آزمایی هسته‌ای است که به بازرسان ما اجازه داده است نظارت دقیقی بر فعالیت های هسته ای این کشور داشته باشند.

آمانو ادامه داد: بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به صورت ۲۴ ساعته در تمام طول هفته در صحنه حاضر هستند و ما با دوربین و سایر تجهیزات بر تاسیسات هسته ای ایران نظارت داریم.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین با بیان اینکه ایران با پذیرش برجام بسیاری از محدودیت های اعمال شده بر برنامه هسته‌ای خود را پذیرفت، تصریح کرد برنامه هسته ای ایران امروز در مقایسه با گذشته کوچکتر و محدودتر است.

وی در پایان گفت جلوگیری از دستیابی کشورها به فناوری هسته ای رویکرد اشتباهی است و آژانس آمادگی دارد بازرسان خود را دوباره به کره شمالی اعزام کند.

گفتنی است آمریکا به تازگی آژانس بین المللی انرژی اتمی را برای افزایش بازرسی های هسته ای ایران و بازدید از سایت های نظامی این کشور به امید یافتن بهانه ای برای تایید نکردن پایبندی تهران به برجام تحت فشار قرار داده است.
کد مطلب: 90442
 


 
 
محمد
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۶:۲۳:۳۵
حق بازرسی ندارن. این صدای مردم ایرانه برای آمریکا (2597)