اسرائیل: مسجدالاقصی تا قبل از روز یکشنبه بازگشایی نمی‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
پس از انجام عملیات استشهادی جمعه (دیروز) و بسته شدن مسجدالاقصی، رژیم صهیونیستی اعلام کرد این مسجد شریف را تا قبل از روز یکشنبه باز نخواهد کرد.
اسرائیل: مسجدالاقصی تا قبل از روز یکشنبه بازگشایی نمی‌شود
 

به گزارش ایران اسلامی، رژیم صهیونیستی اعلام کرد در راستای تدابیر امنیتی اضافی، مسجدالاقصی تا قبل از روز یکشنبه بازگشایی نخواهد شد.

بر اساس گزارش شبکه «اسکای نیوز»، دفتر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد این موضوع در راستای تدابیر امنیتی است که روز یکشنبه اجرایی خواهد شد و پس از آن، مسجدالاقصی به صورت تدریجی به روی نمازگزاران بازخواهد شد.

جمعه (دیروز) طی عملیات استشهادی سه جوان فلسطینی در «باب الاسباط» مسجدالاقصی، دو نظامی اسرائیلی کشته شدند.   سه جوان مذکور نیز در این عملیات به شهادت رسیدند.

رژیم صهیونیستی پس از آن مسجدالاقصی را بست و اجازه اقامه نماز جمعه در این مسجد شریف برای اولین بار از ۱۹۶۷ تا کنون را نداد. اردن به عنوان طرفی که اداره مقدسات قدس و مسجدالاقصی را بر عهده دارد از تل‌آویو خواست هر چه زودتر این مسجد شریف را بازگشایی کند.

«محمد المومنی» سخنگوی دولت اردن هشدار دارد رژیم صهیونیستی نباید هیچ اقدامی که منجر به تغییر وضعیت تاریخی در قدس و مسجدالاقصی می‌شود؛ انجام دهد.

کد مطلب: 86727
مرجع : فارس