احتمال الحاق تحریم کره شمالی به بسته تحریم های ایران و روسیه
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۵
جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا در حال بررسی امکان الحاق لایحه تحریم های کره شمالی به بسته کنونی تحریم های ایران و روسیه هستند.
احتمال الحاق تحریم کره شمالی به بسته تحریم های ایران و روسیه
 

به گزارش ایران اسلامی، به نقل از سی ان ان، جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا در حال بررسی امکان الحاق لایحه تحریمهای کره شمالی به بسته تحریمهای ایران و روسیه مصوب در مجلس سنا هستند؛ ایده ای که با انتقادات شدیدی از سوی دموکراتها همراه شد.

«کوین مک کارتی» رهبر اکثریت در مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه اعلام کرد که وی معتقد است لایحه تحریمهای کره شمالی- که در ماه مه به اتفاق آرا در مجلس نمایندگان به تصویب رسید- باید به بسته تحریمهای ایران و روسیه که ماه گذشته در مجلس سنا تصویب شد، الحاق شود.

«اِد رویس» رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به خبرگزاری سی اِن اِن گفت که الحاق لایحه تحریمهای کره شمالی به بسته مذکور، یکی از گزینه های متعددی بود که همچنان در دست بررسی است.

یکی از مشاوران هیأت رهبری جمهوریخواهان در کنگره در گفتگو با سی اِن اِن تأیید کرد که این ایده در دست بررسی و رسیدگی است؛ هرچند که هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

شایان ذکر است که الحاق لایحه تحریمهای کره شمالی مجلس نمایندگان آمریکا به بسته تحریمهای ایران و روسیه مصوب در مجلس سنا احتمالاً مانعی دیگر بر سر راه تصویب این مصوبه مجلس سنا خواهد گذارد.

کد مطلب: 86714
مرجع : مهر