اقامه نخستین نماز جمعه در حلب پس از آزادی
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۷
مفتی اعظم سوریه امروز نخستین نماز جمعه را در شهر حلب و در مسجد این شهر پس از آزادسازی آن از دست تروریستها اقامه کرد.
اقامه نخستین نماز جمعه در حلب پس از آزادی
 

به گزارش ایران اسلامی، به نقل از خبرگزاری سانا، «احمد بدر الدین حسون» مفتی اعظم سوریه امروز نماز جمعه را در شهر حلب اقامه کرد. پس از آزادسازی حلب، این برای نخستین بار است که حسون در مسجد «الروضه» این شهر خطبه نماز جمعه را ایراد کرده است.

حسون در خطبه های نماز جمعه امروز تأکید کرد که با شمشیر نمیتوان دین را به مردم تحمیل کرد. وی با بیان این مطلب افزود: به کسانی که در جهان اسلام سلاح به دست دارند، میگویم که به سیره پیامبری بازگردید که هیچ کس را به خاطر دینش نمیکشت.

مفتی اعظم سوریه خطاب به کشورهای عربی و همه مسلمانان دنیا گفت: از سوریه بیاموزید که پس از اینکه بیشتر کشورهای دنیا علیه آن گرد هم آمدند، باز هم جنگید. حسون ادامه داد: علمای فتنه و حاکمان بد در خدمت غرب هستند و به خاطر اینکه سوریه تسلیم آنان نشد، به مجازات ما روی آوردند.

وی درباره آتش بس در جنوب سوریه گفت: پس از اینکه به مرزهای عراق و اردن رسیدیم، درخواست آتش بس در سه منطقه از سوریه از سوی آنان [کشورهای غربی] مطرح شد.

مفتی اعظم سوریه ضمن شکرگزاری از خداوند متعال به خاطر پیروزی ارتش سوریه، تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران برای کمک به حق، به کمک ما آمد.

کد مطلب: 86699
مرجع : فارس