قانونگذار آمریکایی: وقت سخت‌گیری کنگره و ترامپ علیه ایران است
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۳
یک قانونگذار آمریکایی در یادداشتی به مناسبت دومین سالگرد توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ از کنگره و دولت این کشور خواسته رویکردی سخت‌گیرانه علیه ایران اتخاذ کنند.
قانونگذار آمریکایی: وقت سخت‌گیری کنگره و ترامپ علیه ایران است
 

به گزارش ایران اسلامی، یک نماینده کنگره آمریکا در یادداشتی روز جمعه به مناسبت سالگرد دو سالگی توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) خواستار آن شد که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و کنگره این کشور رویکردی سخت‌گیرانه در قبال ایران پیش بگیرند. 

«پیتر روسکام»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در این یادداشت در «واشنگتن‌اگزماینر» مدعی شده که آزمایش‌های موشکی ایران، نقض قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد در تأیید برجام است. 

وی نوشته است: «پاسخ شریکان جهانی ما به این تخلفات دست روی دست گذاشتن در بهترین حالت و تأیید ضمنی در بدترین حالت بوده است.»

«روسکام» در ادامه ضمن تکرار ادعاهای بی‌پایه و اثبات‌نشده علیه ایران نوشته است: «حتی اگر شورای امنیت سازمان ملل متحد و شریکان اروپایی ما همچنان به تخلفات آشکار ایران بی‌توجه باشند و انتخابشان تقویت اصلی‌ترین حامی تروریسم باشد، آمریکا بایستی اقدامات بیشتری برای پاسخگو کردن ایران انجام دهند.»

وی اضافه کرد: «سفیر آمریکا در سازمان ملل، 'نیکی هیلی' این موضوع را همتایان خود در نیویورک گوشزد کرده‌اند. کنگره، می‌تواند به اینکه این موضوع به دست فراموشی سپرده نمی‌شود کمک کند.»

کد مطلب: 86697
مرجع : تسنیم