انعکاس منع سفر مسلمان در بازارهای مالی دنیا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰
شاخص بورس کشورهای آسیا و نیز دلار آمریکا به تصمیم اخیر «ترامپ» واکنش نشان داد؛ به نحوی که قیمتها با روند نزولی، معاملات روز دوشنبه را آغاز کردند.
انعکاس منع سفر مسلمان در بازارهای مالی دنیا
 
به گزارش ایران اسلامی، رویترز نوشت: در پی دستور اخیر «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر منع ورود مسلمانان به این کشور، شاخص بورس کشورهای آسیا، بورس وال استریت و نیز دلار آمریکا، با روند منفی معاملات را در بازار آغاز کردند.  

این در حالی است که نگرانی از تاثیر سیاست های ترامپ بر روی اقتصاد و تجارت این کشور، در حال شدت گرفتن است.  

در همین حال، میانگین شاخص بورس کشورهای منطقه آسیا-اقیانوسیه در خارج از ژاپن، ۴ دهم درصد کاهش یافت؛ ضمن اینکه شاخص بورس استرالیا، نیوزلند و «نیکی» ژاپن هم هر کدام به ترتیب ۹ دهم درصد، ۷ دهم درصد و ۵ دهم درصد کاهش نشان دادند.

همچنین شاخص ارزش دلار هم در بازارهای آسیایی در برابر سایر ارزهای اصلی، با ۲ دهم درصد روند نزولی روبرو شد و دلار در برابر «ین» ژاپن هم، ۴ دهم درصد کاهش یافت.  

البته پیش بینی می شود شاخص بورس کشورهای اروپایی هم با روند کاهشی روبرو شوند و بورس DAX آلمان، فوتسی لندن و CAC ۴۰ فرانسه هر کدام به ترتیب با ۳ دهم درصد، ۴ دهم درصد و ۵ دهم درصد روند نزولی داشته باشند.  

این درحالی است که برخی از تحلیل گران اقتصادی بر این باور هستند،  تشدید نگرانی از جنگ تجاری آمریکا و چین می تواند به طرز قابل توجهی بر روی اقتصاد جهانی و نیز اقتصاد منطقه آسیا تاثیر نامطلوبی بگذارد.  

بر همین اساس، بزرگ ترین تهدید برای بازارهای جهانی در حال حاضر، ادامه روند سیاست حمایتی ترامپ بدون توجه به سیاست های اقتصادی خواهد بود.

کد مطلب: 76377
مرجع : مهر