فوت‌وفن فرارازدست همسفرپرحرف!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸
اگرازآن آدم‌های روزگار هستید که حرفی برای گفتن ندارید،حتماً از هم‌نشینی با یکی از آنهایی که سرشان درد می‌کند برای گپ و گفت در طول پرواز کلافه خواهید شد .
فوت‌وفن فرارازدست همسفرپرحرف!
 

به گزارش ایران اسلامی، اگر از آن آدم‌های روزگار هستید که با خودتان هم قهرید و حرفی برای گفتن ندارید، یا نه اصولاً آدم کم حرفی هستید و آدم‌های وراج و پرحرف حوصله شما را سر می‌برند، حتماً از هم‌نشینی با یکی از آنهایی که سرشان درد می‌کند برای گپ و گفت در طول پرواز کلافه خواهید شد و مغزتان سوت می‌کشد. این جور مواقع حتماً به دنبال راهی برای فرار هستید و دلتان می‌‌خواهد خودتان را با چتر نجات از هواپیما به بیرون پرت کنید.

 

 

خب، قبل از این که در چنین موقعیتی گیر کنید و از کوره در بروید، ما به شما یاد می‌دهیم چه کنید تا طرف مقابل را خیلی شیک و رسمی بپچانید و از سر خودتان باز کنید تا فکر حرف زدن با شما را از سرش بیرون کند.

 

در اینجا، به شما ۵ روش جلوگیری از مکالمه با همسفرهایتان در طول پرواز را آموزش می‌دهیم؛ مخصوصاً آنهایی که در صندلی مجاور شما می‌نشینند.

 

از سرویس بهداشتی، برای نفس گرفتن استفاده کنید!

وقتی می‌خواهید از شر یک مسافر وراج راحت شوید، بهترین راه این است که خودتان را در سرویس بهداشتی حبس کنید.

شک نکنید که این یک حقه قدیمی است که از قدیم و ندیم در کتاب‌ها نوشته شده! وقتی بهانه رفتن به سرویس بهداشتی و استفاده از توالت را بگیرید در واقع به هم‌نشین خود می‌گویید که وقت پایان مکالمه فرا رسیده است. در ضمن خاتمه دادن به مکالمه، سعی کنید نهایت ادب را رعایت کنید. معمولاً بهتر است بگویید: «فکر کنم باید برم دستشویی. زود برمی‌گردم…» یا «ببخشید کلامتون رو قطع می‌کنم، مثل این که باید برم دستشویی…». یادتان باشد با این که بهانه توالت رفتن ممکن است بسیار ساده باشد، اما هنوز هم در زمان بازگشت نیاز به تغییر رویه دارید تا بحث ادامه پیدا نکند.

 

 

به کارهای اداری خود برسید

همراه داشتن لپ‌تاپ در این مواقع نجات‌بخش خواهد بود.

اگر فکر می‌کنید زمان اتمام یک مکالمه فرا رسیده ، بهتر است لپ‌تاپ خود را روشن کنید. گاهی اوقات، با این کار می‌توانید تمام کارهای اداری خود را انجام دهید و گاهی نیز می‌توانید سریال‌ یا فیلم تماشا کنید. مسافران دوست ندارند وقتی در حال کار هستند کسی مزاحمشان شود. به همین علت، بهترین حالت این است که سرتان را با کار گرم کنید تا گفت‌وگو کوتاه شود.

 

 

چشمان خود را روی هم بگذارید

چرت زدن به شما کمک می‌کند تا از مکالمات غیر ضروری پرهیز کنید. خب، بیایید چنین موقعیتی را تصور کنید: گاهی اوقات تنها چیزی که ما می‌خواهیم این است که در هواپیما استراحت کنیم و این که کسی مدام با شما حرف بزند و مزاحم خوابتان شود، واقعاً کلافه‌کننده خواهد بود. در این جور مواقع، اگر معمولاً زود از کوره در می‌روید، شاید بخواهید کمی شتاب‌زده عمل کنید دلتان بخواهد دستان خود را دور گردن بغل دستی‌ وراج خود گره بزنید و خفه‌اش کنید!

 

 

سر خود را در کتاب فرو کنید!

اگر می‌خواهید با هیچ کدام از مسافران حرف نزنید، با خودتان کتاب همراه داشته باشید تا با خواندن آن کسی مزاحمتان نشود.

هیچ چیز مثل کتاب خواندن عالی نیست. نه تنها شما را در دنیایی متفاوت فرو می‌برد، بلکه برای شما آرامش و سکوت در طول پرواز را به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این، بُعد مسافت برایتان عذاب‌آور نخواهد بود.

 

 

هدفون‌ را روی گوشتان بگذارید

هدفون‌ها روشی عالی برای آرامش یافتن و اجتناب از افتادن در ورطه مکالمه با مسافران هم‌نشین پرحرف است.

هدفون به شما کمک می‌کند تا مانع شنیدن صداهای مزاحم شوید؛ حتی بغل ‌دستی وراجتان. با این حال، سعی کنید خیلی هم افراطی و ضداجتماعی نباشید. ممکن است واقعاً دلتان نخواهد صحبت کنید. در چنین مواقعی یک لبخند، یک سلام یا حرکات کوچک بدن می‌تواند به بغل دستی شما نشان دهد که خیلی هم از آن دست آدم‌های فیس و افاده‌ای متکبر که فکر می‌کنند از خرطوم فیل افتاده‌اند و از آدم‌های پرحرف متنفرند نیستید.

کد مطلب: 105754
مرجع : فوت وفن