چهرۀ امام صادق(ع) از ذکر نام پیغمبر(ص) تغییر می‌کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸
حجت‌الاسلام والمسلمین فاطمی‌نیا گفت: امام صادق(ع) هر وقت می‌خواستند از پیامبر حدیثی نقل کنند، رنگ چهره شان از عظمت این نام تغییر می‌کرد.
چهرۀ امام صادق(ع) از ذکر نام پیغمبر(ص) تغییر می‌کرد
 

به گزارش ایران اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید عبدالله فاطمی‌نیا» استاد اخلاق سه شنبه 14 آذرماه و در آستانۀ ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) در هشتاد و هفتمین جلسۀ سیری در صحیفۀ سجادیه طی سخنانی با تأکید بر اینکه عظمت پیغمبر از عقول ما خارج است، خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: ﴿ قُلْ إِنَّما أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ يُوحى‏ إِلَيَّ﴾، این آیه بشر بودن پیامبر را به ما گوشزد می‌کند، وقتی این بشر به چنین درجاتی می‌رسد، مهم است.

 

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) کامل‌ترین انسان در عالم هستی است که خداوند او را در لباس بشریت قرار داد و برای ما انسان‌ها به عرصۀ دنیا فرستاده شد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین فاطمی‌نیا اظهار کرد: امام صادق(ع) هر وقت می‌خواستند از پیامبر حدیثی نقل کنند، می‌گفتند «قال رسول الله» و با گفتن این تعبیر، رنگ چهره شان از عظمت این نام تغییر می‌کرد.

 

وی یادآور شد: همانور که خداوند باران را نازل می‌کند تا به وسیلۀ آن درختان و سایر نباتات رشد کنند و بشریت از آنها بهره ببرد، به وسیلۀ نور پیامبر(ص) رنگ وجود را به همۀ موجودات عرضه کرد.

 

این استاد اخلاق افزود: در روایت آمده که خدا اشیاء را از ظلمت خلق کرد، سپس نور خود را به آنها عرضه کرد و تاریکی از ما کنار زده شد و همه چیز ظاهر شد.

کد مطلب: 105731
مرجع : تسنیم