از 3 میلیون حدیث اهل بیت نیمی از صادقین(ع) است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲
امام جمعۀ موقت تهران گفت: حدود سه میلیون حدیث از پیامبر و ائمه (ع) وجود دارد که نیمی از این احادیث از امام باقر و امام صادق (علیهم‌السلام) است.
از 3 میلیون حدیث اهل بیت نیمی از صادقین(ع) است
 

به گزارش ایران اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی، امام جمعۀ موقت تهران طی مراسمی به مناسبت ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) در مسجد امام حسن مجتبی میدان امامت تهران طی سخنانی با اشاره به سالروز ولادت نبّی مکرم اسلام(ص) و امام صادق(ع) گفت: اگر امروز جهاد، رزم و شهادت در جامعه به یک فرهنگ تبدیل شده، همگی برگرفته از آموزه‌های مکتب جعفری است.

 

وی افزود: حدود سه میلیون حدیث از پیامبر و ائمه (ع) وجود دارد که نیمی از این احادیث از امام باقر و امام صادق (علیهم‌السلام) است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی یادآور شد: خدا دربارۀ پیغمبر در قرآن کریم می‌فرماید: ﴿ لَقَدْ جاءَكُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِكُمْ عَزیزٌ عَلَیْهِ ما عَنِتُّمْ حَریصٌ عَلَیْكُمْ بِالْمُؤْمِنینَ رَؤُفٌ رَحیمٌ﴾، خداوند در این آیه خبر آمدن پیامبری به سوی مردم می‌دهد، همیشه بزرگی از بزرگان است، همیشه کرامت از کریم است، او به سمت ما فرستاده شده و این محبتی بزرگ است.

 

امام جمعۀ موقت تهران خاطرنشان کرد: پیامبر در بیانی فرموده که من هم زندگی و هم وفاتم برای شما خیر است، اطرافیان در این باره توضیح خواستند، حضرت فرمود: اعمال شما بر من عرضه می‌شود و من نیز وقتی در اعمال شما خیر ببینم برایتان دعا و وقتی گناه ببینم، برایتان طلب مغفرت می‌کنم.

کد مطلب: 105720
مرجع : تسنیم