همکاری در سوریه دوستی ایران و روسیه را عمیق تر کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۵
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که همکاری در سوریه دوستی ایران و روسیه را عمیق تر کرده است.
همکاری در سوریه دوستی ایران و روسیه را عمیق تر کرد
 

به گزارش ایران اسلامی، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در مصاحبه اختصاصی با اسپوتنیک تاکید کرد که همکاری در سوریه دوستی ایران و روسیه را عمیق تر کرده و به گسترش مشارکت استراتژیک دو کشور خوش بین است.

 

خبرنگار اسپوتنیک در بخشی از این مصاحبه از لاریجانی پرسید دیدگاه وی در این باره که روسیه و ایران به عنوان شرکای استراتژیک شناخته می شوند و رهبران سیاسی دو کشور نیز بر این نکته تاکید کرده اند، چیست؟رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در پاسخ گفت:"من به این امر خوش بین هستم چون مواضع آقای ولادیمیر پوتین را که اخیرا به ایران تشریف آوردند، ملاحظه نمودم. قبلا هم با ایشان در سوچی ملاقات داشتم. فکر می کنم نگاهی که شما دارید در وی کاملا دیده می شد. همکاری که در سوریه داشتیم در واقع دوستی ما را عمیق تر کرد و ابعاد آن را گسترش داد.

 

الان همکاری های اقتصادی ما رو به رشد است. از سال گذشته تا به حال این نوع همکاری توسعه خیلی بهتری پیدا کرد. هم در دیدار با رئیس دومای روسیه مذاکره خوبی را داشتیم. تعداد زیادی از بخش های اقتصادی در ایران وجود دارد که روسیه می تواند در آن سرمایه گذاری خوبی را داشته باشد. بنابراین من هم به این نگاه خوش بین هستم و هم خدمت تان عرض می کنم که ما در ایران داریم تلاش می کنیم که گسترش همکاری های دو کشور در بخش های مختلف ظهور پررنگی پیدا بکند".

کد مطلب: 105692
مرجع : جام نیوز