این مهارت ها را یاد بگیرید تا زندگی با کیفیت تری را تجربه کنید!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۸
این مهارت ها را یاد بگیرید تا زندگی با کیفیت تری را تجربه کنید!
 

مهارت های فردی، دروازه ورود افراد به زندگی بهتر و با کیفیت تر هستند.گاهی مشکلات مالی موجب ناامیدی افراد می شود اما آنچه را باید به خاطر داشته باشید این است که هیچ گاه برای کسب یک مهارت جدید دیر نیست.در ادامه به مهارت هایی اشاره می کنیم که حتی اگر در زندگی تان شکست خورده باشید می تواند زندگی شما را تغییر دهد.



۱- ارتباط موثر

توانایی ارتباط برقرار کردن با دیگران، صحبت در میان جمع و روابط عمومی بالا از مهم ترین موضوعاتی است که می تواند بر زندگی فردی واجتماعی شما تاثیرگذار باشد.



۲- امور مالی شخصی

همیشه باید از جزئیات امور مالیتان آگاه باشید، چیزی که خیلی از افراد، خودشان در مورد آن تصمیم گیری نمی کنند. همیشه مقداری از درآمدتان را پس انداز کنید و مقداری را برای هزینه های روزمره تان در نظر بگیرید.



۳- سرمایه گذاری

زمانیکه کنترل امور مالی تان را به دست گرفتید یک بازار را برای انجام سرمایه گذاری انتخاب کنید.اگر نسبت به بازارهای مختلف مثل بورس، سهام، املاک و … تردید دارید پیش از هرگونه سرمایه گذاری در مورد آن ها تحقیق کنید.



۴- یادگیری زبان

عصر حاضر ما را به سرعت به فضایی وارد کرد که در آن یادگیری یک یا چند زبان مهم در دنیا می تواند بسیار در موفقیت مان تاثیرگذار باشد.چرا که امروزه فرهنگ ها، تجارت و مردم در سطوح جهانی با هم در ارتباط هستند.یادگیری زبان از حرفه شما گرفته تا یک سفر خانوادگی به تغییر سبک زندگی تان کمک می کند.



۵- به عهده گرفتن کارها

به جای اینکه هزینه های زیادی بابت خدمات کامپیوتری و الکترونیکی به شرکت ها بپردازید خودتان آن ها را بیاموزید.



۶- تند خوانی

کتاب ها می توانند در بهبود سبک زندگی ما نقش بسیار مهمی داشته باشند.اما مهم ترین مشکل در این زمینه زمان زیادی است که کتاب ها از ما می گیرند و راه حل این مساله بهبود کیفیت خواندن ماست.هرچه سرعت تان را بیشتر کنید کتاب های بیشتری را در زمان کوتاه تر می خوانید و کیفیت زندگی تان به طرز چشم گیری بهبود می یابد.



۷- آرامش درون

آرامش داشتن و توجه به آن ما را شادتر کرده، استرس مان را کمتر و بازدهی کاری ما را در طول روز بیشتر می کند.

کد مطلب: 105672
مرجع : جام نیوز