شب اربعین در کربلای معلی
حضور جمعیتی بیشتر از بیست و پنج میلیون نفر در راهپیمایی کربلای معلی/تجدید پیمان مسلمانان با عاشورائیان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۹
همزمان با شب اربعین حسینی در عراق، میلیون ها مسلمان با حضور در حرم امام حسین(ع) به ایمان و عشق در کربلا لبیک گفتند.
حضور جمعیتی بیشتر از بیست و پنج میلیون نفر در راهپیمایی کربلای معلی/تجدید پیمان مسلمانان با عاشورائیان
 
به گزارش پایگاه خبری ایرانی اسلامی، همزمان با شب اربعین حسینی (در عراق) میلیون‌ها مسلمان شیعه و سنی و برخی اقلیت‌های دینی با حضور در حرم مطهر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در کربلای معلی، با آرمان‌های و اهداف والای آن حضرت تجدید پیمان کرده و "لبیک" گفتند.

چندین شبانه‌روز است که مشتاقان زیارت حرم امام حسین (ع) به سمت کربلای معلی راهپیمایی می‌کنند تا با حضور در کربلای معلی ضمن تأکید بر وحدت و همبستگی مسلمانان برای مقابله با توطئه‌های ضد اسلامی، مانور اقتدار و قدرت مسلمانان را به رخ دشمنان اسلام بکشند.

در راهپیمایی اربعین امسال که به گفته منابع رسمی باشکوه‌ترین راهپیمایی چند سال گذشته بود، شاهد حضور زائرانی از سراسر جهان بودیم و نه تنها مسلمانان بلکه برخی پیروان ادیان دیگر همچون مسیحیان در راهپیمایی امسال حضور معناداری داشتند.برپایه این گزارش برخی از کارشناسان حضور جمعیتی بیش از 25 میلیون نفر را در این راهپیمایی برآورد کرده‌اند.

چندی پیش، امام خامنه‌ای با بی‌نظیر و بی‌سابقه خواندن راهپیمایی اربعین، فرموده بودند: این حرکت عشق و ایمان است؛ ما هم از دور نگاه می‌کنیم به این حرکت، و غبطه می‌خوریم به حال آن‌کسانی که این توفیق را پیدا کردند و این حرکت را انجام دادند.

و اما امشب، میلیون‌ها مسلمان با حضور در حرم امام حسین (ع) به ایمان و عشق در کربلا لبیک گفتند.
کد مطلب: 100482
مرجع : تسنیم